RQ73C1E30K1BTD
DigiKeys produktnummer
A140578TR-ND - Remsa och spole (TR)
A140578CT-ND - Remsbit (CT)
A140578DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RQ73C1E30K1BTD
Beskrivning
RES 30.1 KOHMS 0.1% 1/16W 0402
Detaljerad beskrivning
30.1 kOhms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RQ73C1E30K1BTD Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)