RQ73C1E15K4BTD | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | RQ73C1E15K4BTD |
Beskrivning | RES 15.4 KOHMS 0.1% 1/16W 0402 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 15.4 kOhms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | RQ73C1E15K4BTD Modeller |
Kategori | Egenskaper Svavelhindrande, AEC-Q200 |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±10ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-155°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 0402 (metrisk 1005) |
Artikelstatus Föråldrad | Leverantörens enhetsförpackning |
Resistans | Storlek/dimension L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm) |
Tolerans | Höjd - monterad (max) 0,016" (0,40mm) |