RP73D2B15K8BTG är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
15.8 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Tunnfilm
TE Connectivity RN73 and CPF Thin Film Precision Resistors | Digi-Key Daily
RP73D2B15K8BTG
DigiKeys produktnummer
RP73D2B15K8BTG-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RP73D2B15K8BTG
Beskrivning
RES SMD 15.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RP73D2B15K8BTG Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±15ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Serie
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Förpackning
Band (byggindustri)
Storlek/dimension
L 0,120" x B 0,061" (3,05 x 1,55mm)
Resistans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)