RN73G2A249KDTDF
DigiKeys produktnummer
1712-RN73G2A249KDTDFTR-ND - Remsa och spole (TR)
1712-RN73G2A249KDTDFCT-ND - Remsbit (CT)
1712-RN73G2A249KDTDFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RN73G2A249KDTDF
Beskrivning
RES SMD 249K OHM 0.5% 1/10W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
249 kOhms ±0,5% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
RN73G2A249KDTDF Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Serie
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Leverantörens enhetsförpackning
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Resistans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)