RN73C1J8K06BTDF
DigiKeys produktnummer
1712-RN73C1J8K06BTDFTR-ND - Remsa och spole (TR)
1712-RN73C1J8K06BTDFCT-ND - Remsbit (CT)
1712-RN73C1J8K06BTDFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RN73C1J8K06BTDF
Beskrivning
RES SMD 8.06KOHM 0.1% 1/16W 0603
Detaljerad beskrivning
8.06 kOhms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
RN73C1J8K06BTDF Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Serie
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,061" x B 0,031" (1,55 x 0,80mm)
Resistans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)