HSA25R01J | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | A102427-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | HSA25R01J |
Beskrivning | RES CHAS MNT 0.01 OHM 5% 25W |
Tillverkarens standardleveranstid | 20 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 10 mOhms ±5% 25W Trådlindad Chassimonterade resistorer |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | HSA25R01J Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient ±50ppm/°C |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-200°C |
Serie | Beläggning, höljestyp Aluminium |
Förpackning Bulk | Monteringsfunktion Flänsar |
Artikelstatus Aktiv | Storlek/dimension L 1,142" x B 1,102" (29,00 x 28,00mm) |
Resistans 10 mOhms | Höjd - monterad (max) 0,591" (15,00mm) |
Tolerans ±5% | Ledartyp Lödöglor |
Effekt (Watt) 25W | Inkapsling/låda Axiell, box |