CRGH2512F1K62
DigiKeys produktnummer
CRGH2512F1K62-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRGH2512F1K62
Beskrivning
RES 1.62K OHM 1% 2W 2512
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.62 kOhms ±1% 2W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRGH2512F1K62 Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Serie
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6332)
Resistans
Leverantörens enhetsförpackning
Tolerans
Storlek/dimension
L 0,252" x B 0,126" (6,40 x 3,20mm)