CRGCQ2512F820R
DigiKeys produktnummer
A129992TR-ND - Remsa och spole (TR)
A129992CT-ND - Remsbit (CT)
A129992DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRGCQ2512F820R
Beskrivning
RES 820 OHM 1% 1W 2512
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
820 Ohms ±1% 1W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) AEC-Q200, fuktbeständig Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRGCQ2512F820R Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6332)
Storlek/dimension
L 0,250" x B 0,126" (6,35 x 3,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)