CRG0603F910K
DigiKeys produktnummer
1712-CRG0603F910KTR-ND - Remsa och spole (TR)
1712-CRG0603F910KCT-ND - Remsbit (CT)
1712-CRG0603F910KDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRG0603F910K
Beskrivning
RES SMD 910K OHM 1% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
910 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRG0603F910K Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Serie
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Resistans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)