CRG0402F130K
DigiKeys produktnummer
CRG0402F130K-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRG0402F130K
Beskrivning
RES SMD 130K OHM 1% 1/16W 0402
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
130 kOhms ±1% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CRG0402F130K Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)