CPF0805B47KE
DigiKeys produktnummer
1712-CPF0805B47KETR-ND - Remsa och spole (TR)
1712-CPF0805B47KECT-ND - Remsbit (CT)
1712-CPF0805B47KEDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CPF0805B47KE
Beskrivning
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/10W 0805
Detaljerad beskrivning
47 kOhms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
CPF0805B47KE Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Serie
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Resistans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)