CPF0603B66K5E1
DigiKeys produktnummer
1712-CPF0603B66K5E1TR-ND - Remsa och spole (TR)
1712-CPF0603B66K5E1CT-ND - Remsbit (CT)
1712-CPF0603B66K5E1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CPF0603B66K5E1
Beskrivning
RES SMD 66.5KOHM 0.1% 1/16W 0603
Detaljerad beskrivning
66.5 kOhms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
CPF0603B66K5E1 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Serie
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Storlek/dimension
L 0,061" x B 0,031" (1,55 x 0,80mm)
Resistans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)