CPF0402B53K6E1
DigiKeys produktnummer
A102904TR-ND - Remsa och spole (TR)
A102904CT-ND - Remsbit (CT)
A102904DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CPF0402B53K6E1
Beskrivning
RES SMD 53.6KOHM 0.1% 1/16W 0402
Detaljerad beskrivning
53.6 kOhms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
CPF0402B53K6E1 Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,014" (0,35mm)