CPF0402B16K9E1
DigiKeys produktnummer
A102644TR-ND - Remsa och spole (TR)
A102644CT-ND - Remsbit (CT)
A102644DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CPF0402B16K9E1
Beskrivning
RES SMD 16.9KOHM 0.1% 1/16W 0402
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16.9 kOhms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CPF0402B16K9E1 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Serie
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Leverantörens enhetsförpackning
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Resistans
Höjd - monterad (max)
0,014" (0,35mm)