CPF-A-0402B100RE1
DigiKeys produktnummer
1712-CPF-A-0402B100RE1TR-ND - Remsa och spole (TR)
1712-CPF-A-0402B100RE1CT-ND - Remsbit (CT)
1712-CPF-A-0402B100RE1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CPF-A-0402B100RE1
Beskrivning
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/16W 0402
Detaljerad beskrivning
100 Ohms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
CPF-A-0402B100RE1 Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,014" (0,35mm)