CJH1250J27RJ
DigiKeys produktnummer
1712-CJH1250J27RJ-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CJH1250J27RJ
Beskrivning
CJH 1250W 27R 5% LEAD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
27 Ohms ±5% 1250W Trådlindad Chassimonterade resistorer
Kategori
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-25°C-250°C
Serie
Beläggning, höljestyp
Aluminium
Förpackning
Box
Monteringsfunktion
Flänsar
Artikelstatus
Föråldrad
Storlek/dimension
L 15,748" x B 2,638" (400,00 x 67,00mm)
Resistans
27 Ohms
Höjd - monterad (max)
1,535" (39,00mm)
Tolerans
±5%
Ledartyp
Trådledare
Effekt (Watt)
1250W