CFR50J360R
DigiKeys produktnummer
1712-CFR50J360RCT-ND - Remsbit (CT)
1712-CFR50J360RTB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CFR50J360R
Beskrivning
RES 360 OHM 5% 1/2W AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
360 Ohms ±5% 0,5W, 1/2W Hålmonterade resistorer Axiell Kolfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CFR50J360R Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Temperaturkoefficient
0/ -450ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,118" x L 0,354" (3,00 x 9,00mm)