CFR16J2K2
DigiKeys produktnummer
A105880CT-ND - Remsbit (CT)
A105880TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CFR16J2K2
Beskrivning
RES 2.2K OHM 5% 1/4W AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 kOhms ±5% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Kolfilm
EDA-/CAD-modeller
CFR16J2K2 Modeller
Temperaturkoefficient
0/ -450ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
Diam. 0,073" x L 0,138" (1,85 x 3,50mm)