1SNK510010R0000
1SNK510010R0000
TE’s SNK Double Deck Terminal Blocks Din Rail
1SNK510010R0000
DigiKeys produktnummer
2109-1SNK510010R0000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1SNK510010R0000
Beskrivning
POW SNK SCREW
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Plintblockkontaktdon 2 Positioner Genomföring Grå 4-24 AWG
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
1SNK510010R0000 Modeller
Kategori
Spänning - IEC
1000V
Tillverkare
TE Connectivity ENTRELEC
Ström - UL
67 A
Serie
Spänning - UL
600V
Förpackning
Box
Ledningsdimension eller -intervall - AWG
4-24 AWG
Artikelstatus
Aktiv
Ledningsdimension eller omfång - mm²
0,5-16mm²
Typ
Genomföring
Färg
Grå
Antal positioner
2
Material - isolering
Polyamid (PA), nylon
Antal nivåer
1
Brandklassning av material
UL94 V-0
Plint - bredd
10,0mm
Avskalningslängd
13,5mm
Termineringstyp
Skruv
Basproduktens nummer
Ström - IEC
76 A