T1910102129-009
DigiKeys produktnummer
17-T1910102129-009-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T1910102129-009
Beskrivning
H10BPR-TSH-PG29-EMC-C
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Huv Kontaktdon Sidoingång PG29 H10B IP68 - dammtät, vattentät
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T1910102129-009 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Gängstorlek
PG29
Tillverkare
TE Connectivity AMP Connectors
Storlek/dimension
L 5,748" x B 2,283" x H 3,976" (146,00 x 58,00 x 101,00mm)
Serie
Höljesfärg
Grå
Förpackning
Påse
Egenskaper
Korrosionsbeständig, EMC-resistent
Artikelstatus
Aktiv
Ingångsskydd
IP68 - dammtät, vattentät
Kontaktdonstyp
Huv
Höljesmaterial
Aluminiumlegering, formgjutning
Stil
Sidoingång
Höljesytbehandling
Pulverbelagd
Storlek
H10B
Arbetstemperatur
-40°C-125°C