SAJ405XHL0N30SNCLRQ
DigiKeys produktnummer
450-SAJ405XHL0N30SNCLRQ-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SAJ405XHL0N30SNCLRQ
Beskrivning
SWITCH SNAP ACT SPST-NC 0.5A 30V
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Omkopplare SPST-NC Genomgående hål, högervinklad
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Tillverkare
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Operativ styrka
50gf
Serie
Frigöringskraft
3,000gf
Förpackning
Bulk
Arbetsläge
0,264" (6,7mm)
Artikelstatus
Aktiv
Förutslag
0,071" (1,8mm)
Krets
SPST-NC
Differentiellt utslag
0,028" (0,7mm)
Brytarfunktion
På-Mom
Överutslag
0,011" (0,3mm)
Strömklassning (Ampere)
500mA (DC)
Mekanisk livslängd
100 000 cykler
Märkspänning - DC
30 V
Elektrisk livslängd
50 000 cykler
Styrdonstyp
Spak, rak
Arbetstemperatur
-40°C-85°C