PRDDD3-16F-BB0GW
DigiKeys produktnummer
450-1988-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PRDDD3-16F-BB0GW
Beskrivning
SWITCH ROCKER DPDT 16A 125V
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Vippomkopplare DPDT 16A (AC) 125 V Panelmontering, snäppfäste
Kategori
Styrdonstyp
Konkavt (kurvigt)
Tillv.
Färg - styrdon/lock
Svart
Serie
Styrdonsmärke
I O II
Förpackning
Bulk
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,250" (6,3mm)
Artikelstatus
Aktiv
Panelutskärningsdimensioner
Rektangulär - 27,60mm x 25,40mm
Monteringstyp
Panelmontering, snäppfäste
Arbetstemperatur
-20°C-85°C
Krets
Godkännande myndighet
UL
Brytarfunktion
Mekanisk livslängd
100 000 cykler
Strömklassning (Ampere)
Elektrisk livslängd
6000 cykler
Märkspänning - AC
125 V