PRASA1-16F-BB000
PRASA1-16F-BB000
PRASA1-16F-BB000
DigiKeys produktnummer
450-1040-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PRASA1-16F-BB000
Beskrivning
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Vippomkopplare SPST 16A (AC) 125 V Panelmontering, snäppfäste
Kategori
Färg - styrdon/lock
Svart
Tillv.
Styrdonsmärke
Ingen märkning
Serie
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,187" (4,7mm)
Förpackning
Bulk
Ingångsskydd
Dammsäker
Artikelstatus
Aktiv
Panelutskärningsdimensioner
Rektangulär - 19,20mm x 13,00mm
Monteringstyp
Panelmontering, snäppfäste
Arbetstemperatur
-20°C-85°C
Krets
Godkännande myndighet
ENEC, UL, VDE
Brytarfunktion
Mekanisk livslängd
100 000 cykler
Strömklassning (Ampere)
Elektrisk livslängd
6000 cykler
Märkspänning - AC
125 V