PB6B2FM7M1CAL07S500
DigiKeys produktnummer
450-2834-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PB6B2FM7M1CAL07S500
Beskrivning
SWITCH PUSH SPST-NO 125MA 125V
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Tryckknappsbrytare SPST-NO Standard, belyst Panelmontering, fram
Kategori
Styrdonstyp
Rund, knapp
Tillv.
Styrdonsmärke
Ingen märkning
Serie
Färg - styrdon/lock
Blue
Förpackning
Bulk
Belysningstyp, färg
LED, blå
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Trådledare
Monteringstyp
Panelmontering, fram
Ingångsskydd
IP68 - dammtät, vattentät
Typ
Standard, belyst
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 13,60mm
Krets
Arbetstemperatur
-30°C-85°C
Brytarfunktion
Av-Mom
Mekanisk livslängd
1 000 000 cykler
Strömklassning (Ampere)
125mA (AC), 200mA (DC)
Elektrisk livslängd
500 000 cykler
Märkspänning - AC
125 V
Basproduktens nummer
Märkspänning - DC
50 V