AVP16MAIBH000T5B04
DigiKeys produktnummer
450-3464-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AVP16MAIBH000T5B04
Beskrivning
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 1A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Tryckknappsbrytare SPST-NO Piezo, vandalskyddad Panelmontering, fram
Kategori
Märkspänning - DC
24 V
Tillv.
Styrdonstyp
Runt, knapp, kant i kant
Serie
Styrdonsmärke
Ingen märkning
Förpackning
Bulk
Färg - styrdon/lock
Silver
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Trådledare med kontakt
Monteringstyp
Panelmontering, fram
Ingångsskydd
IP68 - dammtät, vattentät
Typ
Piezo, vandalskyddad
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 16,00mm
Krets
Arbetstemperatur
-20°C-65°C
Brytarfunktion
Av-Mom
Mekanisk livslängd
50 000 000 cykler
Strömklassning (Ampere)
1A (AC/DC)
Elektrisk livslängd
50 000 000 cykler
Märkspänning - AC
24 V