AVC16LS16FE0DT5B04
DigiKeys produktnummer
450-3419-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AVC16LS16FE0DT5B04
Beskrivning
SWITCH PUSHBUTTON SPST 1A
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Tryckknappsbrytare SPST Kapacitiv, vandalskyddad, belyst Panelmontering, fram
Kategori
Styrdonstyp
Runt, knapp, kant i kant
Tillv.
Styrdonsmärke
Ingen märkning
Serie
Färg - styrdon/lock
Silver
Förpackning
Bulk
Belysningstyp, färg
LED, blå/grön/röd
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Trådledare med kontakt
Monteringstyp
Panelmontering, fram
Ingångsskydd
IP68 - dammtät, vattentät
Typ
Kapacitiv, vandalskyddad, belyst
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 16,00mm
Krets
Arbetstemperatur
-20°C-65°C
Brytarfunktion
Av-På
Mekanisk livslängd
50 000 000 cykler
Strömklassning (Ampere)
1A (DC)
Elektrisk livslängd
50 000 000 cykler
Märkspänning - DC
24 V