AV2221E712Q04
AV2221E712Q04
TE Connectivity ALCOSWITCH Anti-Vandal Push Button Switch | Digi-Key Daily
AV2221E712Q04
DigiKeys produktnummer
450-2371-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AV2221E712Q04
Beskrivning
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 250V
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Tryckknappsbrytare DPDT Vandalskyddad, belyst Panelmontering, fram
Belysningstyp, färg
LED, blå
Förpackning
Tråg
Belysningsspänning (nominell)
12VDC
Termineringstyp
Lödögla
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 22,20mm
Krets
Arbetstemperatur
-20°C-55°C
Brytarfunktion
På-På
Mekanisk livslängd
500 000 cykler
Strömklassning (Ampere)
3A (AC)
Elektrisk livslängd
50 000 cykler
Märkspänning - AC
250 V