AV1921E724Q04
AV1921E724Q04
TE Connectivity ALCOSWITCH Anti-Vandal Push Button Switch | Digi-Key Daily
AV1921E724Q04
DigiKeys produktnummer
450-2332-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AV1921E724Q04
Beskrivning
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 250V
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Tryckknappsbrytare DPDT Vandalskyddad, belyst Panelmontering, fram
Kategori
Styrdonsmärke
Ingen märkning
Tillv.
Färg - styrdon/lock
Silver
Serie
Belysningstyp, färg
LED, blå
Förpackning
Tråg
Belysningsspänning (nominell)
24VDC
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Lödögla
Monteringstyp
Panelmontering, fram
Ingångsskydd
IP67 - dammtät, vattentät
Typ
Vandalskyddad, belyst
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 19,20mm
Krets
Arbetstemperatur
-20°C-55°C
Brytarfunktion
På-På
Mekanisk livslängd
500 000 cykler
Strömklassning (Ampere)
3A (AC)
Elektrisk livslängd
50 000 cykler
Märkspänning - AC
250 V