AV1910RG12Q04
AV1910RG12Q04
AV1910RG12Q04
DigiKeys produktnummer
450-2476-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AV1910RG12Q04
Beskrivning
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 250V
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Tryckknappsbrytare SPDT Vandalskyddad, belyst Panelmontering, fram
Kategori
Styrdonsmärke
Ingen märkning
Tillv.
Färg - styrdon/lock
Silver
Serie
Belysningstyp, färg
LED, röd/gul
Förpackning
Box
Belysningsspänning (nominell)
12VDC
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Lödögla
Monteringstyp
Panelmontering, fram
Ingångsskydd
IP67 - dammtät, vattentät
Typ
Vandalskyddad, belyst
Egenskaper
Fast LED-ring
Krets
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 19,20mm
Brytarfunktion
På-Mom
Arbetstemperatur
-20°C-55°C
Strömklassning (Ampere)
3A (AC)
Mekanisk livslängd
1 000 000 cykler
Märkspänning - AC
250 V