YFF15AC1V224MT0Y0N
DigiKeys produktnummer
445-YFF15AC1V224MT0Y0NTR-ND - Remsa och spole (TR)
445-YFF15AC1V224MT0Y0NCT-ND - Remsbit (CT)
445-YFF15AC1V224MT0Y0NDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
YFF15AC1V224MT0Y0N
Beskrivning
CAP FEEDTHRU 0.22UF 20% 35V 0402
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.22 µF Genomföringskondensator 35V 2 A 0402 (metrisk 1005), 3 PC-öron
Kategori
Ström
2 A
Tillverkare
TDK
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Införingsförlust
40dB vid 4MHz-2GHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Genomföring
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005), 3 PC-öron
Kapacitans
0.22 µF
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±20%
Höjd (max)
0,020" (0,50mm)
Spänning - märkt
35V