TFM252012ALMA4R7MTAA
DigiKeys produktnummer
445-175187-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-175187-1-ND - Remsbit (CT)
445-175187-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TFM252012ALMA4R7MTAA
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 1.6A 200 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µH Avskärmad Tunnfilm Induktor 1.6 A Max. 200mOhm 1008 (metrisk 2520)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TFM252012ALMA4R7MTAA Modeller
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 200mOhm
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
1 MHz
Typ
Tunnfilm
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
1008 (metrisk 2520)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
1008 (metrisk 2520)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,098" x B 0,079" (2,50 x 2,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,047" (1,20mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
1,9A