MPZ2012S601AT000
DigiKeys produktnummer
445-MPZ2012S601AT000TR-ND - Remsa och spole (TR)
445-MPZ2012S601AT000CT-ND - Remsbit (CT)
445-MPZ2012S601AT000DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MPZ2012S601AT000
Beskrivning
FERRITE BEAD 600 OHM 0805 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
600 Ohms @ 100 MHz 1 Kraftledning Ferritkorn och chips 0805 (metrisk 2012) 2A 100mOhm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MPZ2012S601AT000 Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
2A
DC-resistans (DCR) (max)
100mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Höjd (max)
0,041" (1,05mm)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Impedans @ frekvens
600 Ohms @ 100 MHz