FS1606-0600-AL
DigiKeys produktnummer
445-FS1606-0600-ALTR-ND - Remsa och spole (TR)
445-FS1606-0600-ALCT-ND - Remsbit (CT)
445-FS1606-0600-ALDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FS1606-0600-AL
Beskrivning
TDK MPOL POWER MODULE, 0.60V
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Oisolerad PoL-modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 600mV 6A 4,2V - 16V Ingång
Kategori
Spänning - utspänning 1
Tillv.
Ström - utgång (max)
6A
Serie
Effekt (Watt)
4 W
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Justerbar utgång, kylfläns
Typ
Oisolerad PoL-modul
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (med nedstämpling)
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (min)
4,2V
Inkapsling/låda
17-SMD-modul
Spänning - ingång (max)
16V
Storlek/dimension
L 0,13" x B 0,13" x H 0,05" (3,3 x 3,3 x 1,4mm)