FG24X7S2A224KRT00
DigiKeys produktnummer
445-FG24X7S2A224KRT00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FG24X7S2A224KRT00
Beskrivning
CAP CER 0.22UF 100V X7S RADIAL
Detaljerad beskrivning
0.22 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7S Radial
EDA-/CAD-modeller
FG24X7S2A224KRT00 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,118" (4,50 x 3,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)