FG24X7R2E102KNT00
DigiKeys produktnummer
FG24X7R2E102KNT00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FG24X7R2E102KNT00
Beskrivning
CAP CER 1000PF 250V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±10% 250V Keramiska kondensatorer X7R Radial
EDA-/CAD-modeller
FG24X7R2E102KNT00 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,118" (4,50 x 3,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)