FG22X7R1E156MRT00
DigiKeys produktnummer
445-181254-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FG22X7R1E156MRT00
Beskrivning
CAP CER 15UF 25V X7R RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 µF ±20% 25V Keramiska kondensatorer X7R Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FG22X7R1E156MRT00 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,295" x B 0,177" (7,50 x 4,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,335" (8,50mm)
Tolerans
±20%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)