FG18X7R1H682KNT00
DigiKeys produktnummer
445-181253-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FG18X7R1H682KNT00
Beskrivning
CAP CER 6800PF 50V X7R RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6800 pF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R Radial
EDA-/CAD-modeller
FG18X7R1H682KNT00 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,098" (4,00 x 2,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)