FG18C0G1H222JNT00
DigiKeys produktnummer
445-FG18C0G1H222JNT00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FG18C0G1H222JNT00
Beskrivning
CAP CER 2200PF 50V C0G RADIAL
Detaljerad beskrivning
2200 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
FG18C0G1H222JNT00 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,098" (4,00 x 2,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)