FG16X7R2A334KNT06 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | FG16X7R2A334KNT06 |
Beskrivning | CAP CER 0.33UF 100V X7R RADIAL |
Tillverkarens standardleveranstid | 24 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 0.33 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R Radial |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | FG16X7R2A334KNT06 Modeller |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Tillv. | Tillämpningar |
Serie | Monteringstyp |
Förpackning Remsbit (CT) Remsa och låda (TB) | Inkapsling/låda Radial |
Artikelstatus Aktiv | Storlek/dimension L 0,217" x B 0,138" (5,50 x 3,50mm) |
Kapacitans | Höjd - monterad (max) 0,236" (6,00mm) |
Tolerans ±10% | Ledaravstånd 0,098" (2,50mm) |