FA28C0G2A470JNU06 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | FA28C0G2A470JNU06 |
Beskrivning | CAP CER 47PF 100V C0G RADIAL |
Tillverkarens standardleveranstid | 24 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 47 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | FA28C0G2A470JNU06 Modeller |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Tillv. | Klassificeringar AEC-Q200 |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Remsbit (CT) Remsa och låda (TB) | Monteringstyp |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda Radial |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,157" x B 0,098" (4,00 x 2,50mm) |
Tolerans ±5% | Höjd - monterad (max) 0,217" (5,50mm) |
Spänning - märkt | Ledaravstånd 0,197" (5,00mm) |