FA28C0G1H4R7CNU06
DigiKeys produktnummer
445-180726-1-ND - Remsbit (CT)
445-180726-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FA28C0G1H4R7CNU06
Beskrivning
CAP CER 4.7PF 50V C0G RADIAL
Detaljerad beskrivning
4.7 pF ±0,25pF 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
FA28C0G1H4R7CNU06 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,098" (4,00 x 2,50mm)
Tolerans
±0,25pF
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)