FA28C0G1H470JNU00
DigiKeys produktnummer
445-175527-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FA28C0G1H470JNU00
Beskrivning
CAP CER 47PF 50V C0G RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FA28C0G1H470JNU00 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Radial
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,098" (4,00 x 2,50mm)
Tolerans
±5%
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)