FA26X8R2A334KRU00 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
TDK
I lager: 0
Datablad
0.33 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X8R Radial
FA26X8R2A334KRU00
DigiKeys produktnummer
FA26X8R2A334KRU00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FA26X8R2A334KRU00
Beskrivning
CAP CER 0.33UF 100V X8RADIAL
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
FA26X8R2A334KRU00 Modeller
Kategori
Egenskaper
Hög temperatur
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,138" (5,50 x 3,50mm)
Tolerans
±10%
Höjd - monterad (max)
0,236" (6,00mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Temperaturkoefficient
Ledartyp
Formade ledningar - veckade
Arbetstemperatur
-55°C-150°C