FA26X7R2J103KNU00
DigiKeys produktnummer
445-FA26X7R2J103KNU00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FA26X7R2J103KNU00
Beskrivning
CAP CER 10000PF 630V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
10000 pF ±10% 630V Keramiska kondensatorer X7R Radial
EDA-/CAD-modeller
FA26X7R2J103KNU00 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,138" (5,50 x 3,50mm)
Tolerans
±10%
Höjd - monterad (max)
0,236" (6,00mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)