FA26X7R2A334KNU06
DigiKeys produktnummer
445-180689-1-ND - Remsbit (CT)
445-180689-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FA26X7R2A334KNU06
Beskrivning
CAP CER 0.33UF 100V X7R RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.33 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FA26X7R2A334KNU06 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Radial
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,138" (5,50 x 3,50mm)
Tolerans
±10%
Höjd - monterad (max)
0,236" (6,00mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)