FA26C0G2J103JNU06
DigiKeys produktnummer
445-180660-1-ND - Remsbit (CT)
445-180660-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FA26C0G2J103JNU06
Beskrivning
CAP CER 10000PF 630V C0G RADIAL
Detaljerad beskrivning
10000 pF ±5% 630V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
FA26C0G2J103JNU06 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,138" (5,50 x 3,50mm)
Tolerans
±5%
Höjd - monterad (max)
0,236" (6,00mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)