FA26C0G2J102JNU00
DigiKeys produktnummer
445-181151-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FA26C0G2J102JNU00
Beskrivning
CAP CER 1000PF 630V C0G RADIAL
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±5% 630V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
FA26C0G2J102JNU00 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,138" (5,50 x 3,50mm)
Tolerans
±5%
Höjd - monterad (max)
0,236" (6,00mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)