FA22X7R1E156MRU00
DigiKeys produktnummer
445-181126-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FA22X7R1E156MRU00
Beskrivning
CAP CER 15UF 25V X7R RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 µF ±20% 25V Keramiska kondensatorer X7R Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FA22X7R1E156MRU00 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Artikelstatus
Inte för nya designer
Inkapsling/låda
Radial
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,295" x B 0,177" (7,50 x 4,50mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,335" (8,50mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)