FA18X8R2A103KNU06
DigiKeys produktnummer
445-180572-1-ND - Remsbit (CT)
445-180572-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FA18X8R2A103KNU06
Beskrivning
CAP CER 10000PF 100V X8R RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10000 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X8R Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FA18X8R2A103KNU06 Modeller
Kategori
Egenskaper
Hög temperatur
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Radial
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,098" (4,00 x 2,50mm)
Tolerans
±10%
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)
Temperaturkoefficient
Ledartyp
Formade ledningar
Arbetstemperatur
-55°C-150°C