FA16X7R2A334KNU06 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | FA16X7R2A334KNU06 |
Beskrivning | CAP CER 0.33UF 100V X7R RADIAL |
Tillverkarens standardleveranstid | 24 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 0.33 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R Radial |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | FA16X7R2A334KNU06 Modeller |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,217" x B 0,138" (5,50 x 3,50mm) |
Tolerans ±10% | Höjd - monterad (max) 0,236" (6,00mm) |
Spänning - märkt | Ledaravstånd 0,098" (2,50mm) |